Menu

Strefa Sportu

Blog Kamila Gieroby

Piłkarze jak wino

gierobak

Są tacy piłkarze, którzy będąc coraz starszymi są jeszcze lepszymi! Albo cały czas nie zależnie od wieku prezentują wysoki poziom. Daleko nie musimy szukać (Tomasz Frankowski). Myślę, że sprawdzi się jak powiem, że niektórzy zawodnicy są jak wino - im starsze, tym bardziej wytrawne.

Tomasz Frankowski - wychowanek i kapitan Jagiellonii Białystok. Wydawało się, że największą eksplozję formy przeżył w latach 1998-2005. To tam został trzykrotnie Królem Strzelców Ekstraklasy. Zdobył też pięć tytułów mistrzowskich, prawie rok za rokiem. Nic dziwnego, że zaczęto na jego mówić "Franek-łowca bramek". Potem jednak wyjazdy za granicę, które spowodowały, że przez parę sezonów było o nim cicho. Wrócił do Jagi w 2009 roku. Zdobył Puchar i SuperPuchar Polski. 16 sierpnia będzie miał 37 lat. A wydaje się, że gra tak jak za czasów "Białej Gwiazdy" gdy stworzył niesamowitą siłę z Kosowskim, Żurawskim i Szymkowiakiem. 

Alessandro Del Piero - gdyby porównać kogoś z Frankowskim za granicy to natychmiast przychodzi mi na myśl - "Alex" Del Piero. Ikona już Juventusu. Mistrz Świata 2006. Już ponad 200 goli dla Starej Damy w lidze i niedługo 500 meczów. Wszystko to od 1993 roku. Il Fenomeno Vero. Największą jego wizytówką są oczywiście rzuty wolne.

Ryan Giggs - jest piłkarz, który pod względem występów...i wieku przebija i Franka i Del Piero. Jest nim lewonożny Walijczyk z Manchesteru United. Choć niewiele brakowało... by grał w barwach lokalnego rywala - City. Ponad 610 meczów. 110 goli. Gra od 1990 roku. Karierę skończył już Scholes, Van der Sar, Neville...a on wciąż jest. Nie będę wymieniał tu jego sukcesów, ale myślę, że najważniejsze to zdobycie Ligi Mistrzów dwukrotnie.

Andryi Shevchenko - Sheva jest ikoną ukraińskiej piłki. Najlepszy okres kariery był w AC Milanie. To w nich barwach w 2004 roku zdobył Złotą Piłkę jako pierwszy Ukrainiec. Zdobył też Ligę Mistrzów w 2003 roku pokonując Juventus Turyn. Dwa lata później... jego strzał w karnych obronił Jerzy Dudek, który swoim "Dudek Dance" dał Champions League Liverpoolowi. Już jest ikoną reprezentacji Ukrainy.

© Strefa Sportu
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci